LAZDU RIEKSTU MERENGAS KĀRTIŅA KŪKĀM

Merenga kā kārtiņa kūkām. būs garšīgs, kraukšķīgs papildinājums daudzās kūku receptēs. 

Šo pašu recepti vari izmantot arī merengas cepumiem ar lazdu vai jebkādiem citiem riekstiem.

To jācep relatīvi mazu laiku, ja salīdzina ar citām receptēm, kur merenga tiek kaltēta vismaz 8 stundas. Šo merengu vajadzēs kaltēt 1.5 - 2 stndas.

Izceptu, slēgtā traukā var uzglabāt pat vairākas nedēļas! 

RECEPTE:

110 g olu baltums, istabas temperatūrā

110 g cukurs

110 g pūdercukurs

110 g sakapāti lazdu rieksti

KĀ PAGATVOT:

Sāc putot olu baltumu ar vidēji lielu ātrumu, kad olu masa ir uzputota līdz vieglām, gaisīgām putām, turpinot kult , lēnām pievieno cukuru. Uzputo olu baltumu ar cukuru līdz stingrām putām.

Izsijā pūdercukuru un samaisi to ar lazdu riekstu gabaliņiem. Uzmanīgi iecilā olu baltuma masā.

Merengu pildi konditorejas tūtā ar uzgali 1 cm atvērumu. Vari formēt merengas riņūs uz cepamā papīra, kuram iepriekš uzzīmē 18 cm diamtera formu.

Bet lai merengai malas būtu skaisti taisnas, es to iesaku formēt divos 18 cm diametra riņkos, kurus izmanto musa kūku gatavošanai - ar cauru apakšu. Riņķim apakšu notin ar folliju, sānu malas izklāj ar cepamo papīru un ar konditorejas tūtu izspiež riņķus. Virsiņu, nepieciešamības gadījumā, var nolīdzināt taisnu, izmantojot karoti.

Cep 120 C 1.5 - 2 stundas. Kad merenga gatava, to var noteikt, ja virsiņai viegli pasitot ar karotīti ir dzirdama tukša skaņa. Atdzesē un izņem no formām. 

Uzglabā slēgtā traukā, istabas temperatūrā!

 

Piezīme:

Ja izmanto merengu kā kūkas kārtiņu, tad uzmanīgi izvēlies pildījuma krēmu. Ja lietosi pārāk mitru krēmu, tad tas iespējams izmērcēs merengas virsiņu un tā zaudēs savu kraukšķīgumu. Vislabāk būs piemēroti sviesta krēmi vai ganaša bāzes krēmi.

 

Leave a comment

All comments are moderated before being published