VESELĪGĀ MANGO & JOGURTA KŪKA BEZ CUKURA

Šīs kūkas receptē zmantots cukura aizvietotājs eritrīts, bet var izmantot citu alternatīvu, piemēram ksilītu, vai abu maisījumu. Ja patīk stēvijas piegarša, tad var izmantot saldinātāju ar stēvijas piedevu.

Kam derēs šī kūka - visiem, kas skaita kalorijas un vēlas savā uzturā samazināt rafinētā cukura daudzumu. 

Būtiska nozīme būs jogurtam ko izmantosi. Es izmantoju grieķu oriģinālo 10% jogurtu, kas ir krēmīgs un ļoti minimāli skābens pēc garšas. Galvenokārt tā konsistence nedrīkst būt ūdeņaina, un viennozīmigi, ja vēlies , lai kūkā nav pievienotā cukura, tad izmanto nesaldinātu un nearomatižetu jogurtu. Tauku saturam jogurtā arī būs nozīme, 10% , protams, būs krēmīgāks, taču ja vēlies vari izmantot 5% un pat 2 % jogurtu, tad kūkai vēl vairāk samazināsi kalorijas, taču jārēķinās, ka tādā gadījumā garša un tekstūra būs "pliekanāka".

 

Mango biezeni vari droši aizstāt ar citiem augļiem vai ogām, piemēram persikiem, aprikozēm, upenēm, avenēm vai zemenēm. Ja izmanto skābākas ogas, iespējams jāpalielina saldinātāja daudzums - to vari pagaršot gatavošanas procesā un pievienot papildus, ja nepieciešams. 

Svarīgi - ja izmantosi gatavus biezeņus, tad pārbaudi marķējumu. Parasti rūpnieciski ražotiem biezeņiem būs pievienots apmēram 10% cukura ( glikozes vai citā formā), lai uzlabotu saldēšanas īpašības. Tāpēc iesaku izmantot pažu gatavotu biezeni bez cukura!

18 cm d / 6 cm h forma

10-12 porcijas

ŠOKOLĀDES PAMATNEI 

240 g       auzu pārslas

60 g         lazdu rieksti

16 g         kakao pulveris

150 g       dateles

55 g.        lazdu riekstu pasta

25 g         kokosriekstu eļļa

sāls, vaniļa

ūdens pēc nepieciešamības

 

GRIEĶU JOGURTA & MANGO PILDĪJUMS

600 g         jogurts  grieķu bez piedevām 10% 

220 g         mango biezenis bez cukura piedevas 

160 g         mango gabalini apcepti 

130 g.        cukura aizvietotajs pulveri 

18 g           želatīns 

 

MANGO ŽELEJA

220 g          mango biezenis bez cukura piedevas 

60 g            cukura aizvietotajs 

4 g               želatins 

 

DEKORS

Persiku šķēlītes , apmēram 5-6 vidēji lieli persiki.

 

KĀ PAGATAVOT:

Šokolādes pamatne:

1. Auzu pārslas un riekstus sablenderē, pievieno visas pārējās izejvielas un vēlreiz sablenderē. Masai jābūt kā mīkstai bumbai, kas tur savu formu. Ja masa ir par cietu un drupenu, tad pievieno ūdeni līdz iegūsti vajadzīgo konsistenci.

2. Metāla riņķa apakšu  18 cm ietin follijā, tā lai veidojas forma ar follija apakšu. Tas nepieciešams, lai pēc kūkas sastingšanas to ērti varētu izņemt no formas.

3. Mīklu formē sākumā gar malām, tad izveido apakšu, ar asu nazi taisni nogriez mīklu formas augšējā malā, lai veidojas glīta taisna mīklas līnija.

4. Liec ledusskapī līdz tā sacietē, vismaz uz 1 stundu.

Grieķu jogurta & mango pildījums

1. Želatīnu uzbriedini ūdenī ( ja ir želatīns pulverī, tad vajadzēs 90 gr ūdens, ja plāksnēs, tad iemērc pietiekamā daudzumā ūdens - vairāk informācijas lasi rakstā par želatīnu).

2. Cukura aizvietotāju samal pēc iespējas smalkāk – “pūderckurā”.

3. Mango gabaliņus, no 1 vesela mango sagriez 5 mm kubiņos un apcep uz lēnas uguns, nepārtraukti maisot. Pievieno biezeni, uzvāri.

4. Noņem no uguns un karstai masai pievieno uzbriedinātu želatīnu, atdzesē līdz istabas temperatūrai.

5. Jogurtu saputo kopā ar cukura aizvietotāju – var izmantot mikseri vai putojamo slotiņu.

6. Sajauc kopā atdzisušu mango masu ar jogurta masu un pildi sagatavotā formā. 

7. Liec ledusskapī , vismaz uz 8 stundām, lai kūka stabilizējas.

Mango želeja

1. Mango biezeni uzvāri, pievieno cukura aizvietotāju. Atdzesē līdz istabas temperatūrai un uzlej uz kūkas virsmas. Šo var pagatavot uzreiz pēc pildījuma pildīšanas un uzmanīgi uzliet uz vēl nesastingušas kūkas virsmas.

Dekors

1. Nomazgā, sagriez pēc iespējas plānākās šķēlītes un kārto zieda formā – sākot no ārējās malas, virzienā uz centru, vienu otrai pārklājot. Dekoru uzliec tikai nākamjā dienā, kad kūka sastingusi un gatava servēšanai!

Leave a comment

All comments are moderated before being published